Medence szigetelés

Medence szigetelés kenhető, burkolható, rugalmas anyaggal

Ha burkolni szeretné medencéjét, mindenképpen gondoskodni kell a megfelelő vízszigetelés kialakításáról. Cégünk olyan egy- és kétkomponensű, cementbázisú vízszigetelésekkel dolgozik, melyekkel megfelelő medence szigetelés alakítható ki, akár 7 bar-os víznyomásnak is ellenáll és közvetlenül burkolható. Emellett rugalmasak is az anyagok, így a medencetest esetleges mozgását képesek lekövetni anélkül, hogy a medence szigetelése sérülést szenvedne.

Beton medence esetén:

Ajánljuk, hogy az építkezés alatt az elkészült aljzatbetonra kerülő falak alá kerüljön duzzadó munkahézag szalag, mely biztonságot nyújt a vízszigetelés esetleges meghibásodása esetén.

Az elkészült medence szigetelése legkorábban kb. két hetes betonon készíthető el. Ennél korábban a beton magas nedvességtartalma a vízszigetelő réteg felhólyagosodásához vezethet. A fogadófelületet alaposan meg kell tisztítani,majd alapozni. Három réteg Aquafin-2K/M bevonatszigetelés kialakítása ajánlott úgy, hogy az első két réteg közé a negatív élekhez hajlaterősítő szalagot ágyazunk. A réteg közt meg kell várni, míg az előzőleg felhordott már annyira megkötött, hogy a következő réteg felhordásánál, az ne tudjon megsérülni. A burkolás az utolsó réteg felhordását követően kb. 1 nap elteltével lehetséges. A medence szigetelés legkorábban 7 nap elteltével tehető ki víznyomásnak, ekkor lehet feltölteni a medencét vízzel.

Zsaluköves medence esetén:Medence szigetelés

A legtöbb megkeresés ilyen fajta medencék szigetelésével kapcsolatban érkezik. A zsalukövek alkotta oldalfalak több előkészítést igényelnek. Fontos, hogy jó minőségű vakolattal, esetleg betonjavítóval végezzék el a felület kiegyenlítését. A legnagyobb biztonság elérése érdekében ajánljuk, hogy a kiegyenlítés az egykomponensű Aquafin-1K merev vízszigetelő habarccsal készüljön. A felületet alaposan meg kell tisztítani,majd alapozni. Erre kerülhet egy vagy több réteg vízszigetelő habarcs. Ettől a lépéstől kezdve a szigetelés menete a korábban leírtak szerint zajlik. Három réteg Aquafin-2K/M bevonatszigetelés kialakítása ajánlott úgy, hogy az első két réteg közé a negatív élekhez hajlaterősítő szalagot ágyazunk. A réteg közt meg kell várni, míg az előzőleg felhordott már annyira megkötött, hogy a következő réteg felhordásánál, az ne tudjon megsérülni. A burkolás az utolsó réteg felhordását követően kb. 1 nap elteltével lehetséges. A medence szigetelés legkorábban 7 nap elteltével tehető ki víznyomásnak, ekkor lehet feltölteni a medencét vízzel.

Önnek is hasonló problémája van? Kérjen árajánlatot!



Hozzászólások

  1. Nagy Sándor

    Üdvözlöm.
    Abban szeretném a segítségét kérni hogy egy 5*4*1.7 beton medencét szeretnék ki szigetelni.
    Ebben tudnak nekem segíteni?
    Üdvözlettel Nagy Sándor

  2. 32bau

    Köszönjük megkeresését.
    Felvesszük Önnel a kapcsolatot a megadott e-mail címen.

  3. Erdélyi Gábor

    Üdvözlöm!
    Zsaluköves medencét szeretnék vízszigetelni.
    Medencefesték alá, milyen vízzárást javasol?
    Köszönöm előre is válaszát!
    Tisztelettel: Erdélyi Gábor

  4. 32bau

    Köszönjük megkeresését.
    Kétkomponensű, cementbázisú bevonatszigetelést készítenénk, de nem tudom, milyen anyaggal lenne lefestve, így azt sem tudom, hogy ez megfelelő lehet-e.

  5. Zsófia

    Jó napot!
    Egy kb 20 éves kültéri beton medence megrepedt túlfolyó vályúját szeretném szigetelni. Nem kerül rá burolat, csak festék. Milyen szigetelő anyagot és festéket javasolnak?

  6. 32bau

    Kedves Zsófia!

    Köszönjük érdeklődését.
    Az általunk használt anyagok közül a Schomburg gyár kétkomponensű cement bázisú szigetelőanyagát az Aquafin-2K/M-et ajánlanánk, akár ecsettel vagy hengerrel is felhordható. Mindenképpen ajánlott legalább 2 rétegben felvinni a felületre!

Írj hozzászólást

Az e-mail címet nem tesszük közzé.

*